>Türbanını aç, insanlık için bin fikir saç

>

Bir okurum sabah saatlerinde bir yazı kaleme almış ve bana yollamış. Son derece anlamlı bulduğum için yayınlama gereği duydum. Kısa mektubunda çok çarpıcı tespitler yapmasının yanında, önemli bir çağrıda da bulunmuş. Ülkemizin son yıllarda nasıl Araplaştırıldığına dair çok önemli bir belge olarak görüyorum yazdıklarını. Sinsi bir tehlikenin eşiğinde olan Atatürk Türkiye’sinin Siyasal İslamcılar tarafından nasıl pay edilip, peşkeş çekildiğine ve devşirme bir toplum yaratılmak istendiğine özellikle dikkat çekmiş okurum. Türban konusunda ki tespitlerini de çok yerinde buldum. Bir çırpıda okuduğum ibretlik yazısı için Erol Çetiz beye bir kez daha teşekkürlerimi yolluyorum.

Türbanını aç, insanlık için bin fikir saç

Türk kültüründe türban yoktur. Başörtüsü diyerek kültürümüzde olmayan bir şeyi maskeliyorlar… Bu maskenin arkasına soktukları Türk kadınını küçümsemekte doğru değil… Ancak sindirilmiş, baskı altına alınmış, kişiliksizleştirilmiş türban takan kadınlarda, başları açık modern hemcinslerine içten içe heveslenip, onlar gibi yaşamak, onlar gibi insan haklarından faydalanmak istemelerine rağmen, sanki onlar günahkarmış gibi davranmaları da iki yüzlülükten başka bir şey değildir.Sosyal yaşam içinde gördüğümüz türbanlı kadınların birçoğu, reddettikleri modern yaşam biçimini, kabul edenlerden daha çok yaşamaya çalıştıklarını, hatta abartarak yaşadıklarını görüyoruz. Bu davranış biçimi onların nasıl bir sosyo psikoloji içinde olduklarını net bir şekilde gösteriyor. Onlar başı açık kadınımızı dini inançsızlıkla suçlarken, kendileri suçladıkları başı açık modern kadınımızın yapmadığı, yapamayacağı, aklına dahi getirmediği türlü pespayelikleri kendilerini altına sakladıkları türbanın içinde rahat rahat yapıyorlar.

Ayrıca Türban Türk kadınına dayatılmış bir baskı ve yok edilme aracı olmakla beraber T.Cumhuriyetine karşıda bir şeriatçı başkaldırıdır. İnanç değil siyasidir. Cumhuriyetimize karşı koyan ve değerlerine saldıran bu siyasi görüşün mimarları, bu güne kadar emperyalizmin yıkamadığı, baş eğdiremediği, emir veremediği Atatürkçülüğü yok etmek isteyenlerin maşalarıdır. Onlar bilimle, irfanla modern çağın gereklerini yerine getiren Yüce Türk halkının düşmanlarıdır. Bu düşman Çanakkale’de alt edemediğini bu gün kendi içinde bir bez parçasıyla bölmenin, parçalamanın ve dün cephede yenemediğini bu gün birbirine vurdurarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktadır..

Arkadaşlar, bu güne kadar hep ABD kültür emperyalizminden bahsettik…  Bundan sonra ARAP KÜLTÜR EMPERYALİZMİNE KARŞI KOYMALIYIZ… Çocuklarımızın adlarını ÖZ TÜRKÇE KOYMALIYIZ… Asla Hasan, Hüseyin, Ahmet, Muhammed, Ali, Hüsnü, vs.vs. adları koymamalıyız. Türkün en büyük düşmanı ARAPLARDIR. Arap kültürü her şeyimizi yok ediyor! Yüce Atatürk çağdaş batı medeniyetini hedef gösterirken, reddettiği kültür kendi kültürümüz değil tam tersine, o zaman Osmanlı İmparatorluğu tarafından kabul edilmiş, sindirilmiş ve iliklerimize kadar işlemiş Arap kültürüne karşıydı, hedef olarak gerici Arap kültürünü kast ediyordu. Bu nedenle yemeklerimizi dahi hedef alan, folklörümüzü, giyim kuşamımızı, müziğimizi, adlarımızı vs.vs. etkisi altına alan ARAP KÜLTÜRÜNE KARŞI SAVAŞALIM. Kesinlikle Araplarla hesaplaşalım. Arap kültürü ilkeldir, gerici ve çağdışıdır. Bu çağdışı, baskıcı, iki yüzlü ve modernizme karşı duran Arap milliyetçiliğini ve şovenizmini reddedip, Cumhuriyetimize karşı düşmanca tavır alan Arap ülkelerini de teşhir edelim!

Bu yazının başlığı bizlerin türbana karşı sloganı olması dileklerimle, tüm aydın, yurtsever, Atatürkçü ve çağdaşlaşmadan yana olan ülkesini ve insanlığı seven herkesi selamlıyorum.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!


Erol Çetiz


Kenan amcanın maaşına zam yaptılar.

Her yerde yazıldı çizildi, Kenan amcayı yargılayacakları yerde maaşına zam yaptılar. Tayyip referandum öncesi 12 Eylül 1980 darbesi sırasında idam edilen bir mahkumun mektubunu okumuş, hüngür hüngür ağlayarak ‘’ EVET’’ oyu istemişti. İstediği sonucu alan Tayyip ve takımından Kenan amcayı yargılamasını bekledik. Fakat bırakın bir dava açılmasını, Kenan amcanın 3 kuruşluk maaşına zam bile yaptılar. Darbe ve darbe korkusunu mağduriyet gıdası olarak kullanan Siyasal İslamcıların yargılama yapmayacakları, yapamayacakları, kısacası varlıklarını borçlu oldukları ihtilale karşı bir nankörlükleri dokunmayacaklarını, HAYIR diyen vatanseverler biliyordu zaten.

Araplaştırılmış ‘’öteki cahil kesim’’ ise bir paket makarnaya vatanı nasıl sattı hep birlikte görmüş olduk işte.

Tayyip ve sürüsünü yürekten kutlayalım.

Cem Akkılıç
5 Kasım 2010
Reklamlar

5 Responses to >Türbanını aç, insanlık için bin fikir saç

 1. Korhan dedi ki:

  >Erol Bey elinize, kolunuza, yüreğinize sağlık.

 2. Anonymous dedi ki:

  >Kenan Evren gibilere devlet tarafindan verilen madalyalara ve emekli magaslarina, tasinir tasinmaz bütün mal varliklarina el koyulmasi lazim. kendilerine en düsük mas alan emekliler kadar az mas verilmesi lazim.Cocuklarina torunlarina ise devletin hic bir kurumunda görev verilmemesi lazim. Cünkü bu kisilerin Türkiye icin en az kanser hastaligi kadar zararlidir.Ayrica devlete vergiyi bizler veriyorsak hakkimizi helal etmiyoruz.Ali Haydar Dogan

 3. Filiz dedi ki:

  >Sayın Erol Çetiz beye teşekkürler ediyorum. Dileği benim de dileğimdir. Selam olsun…Kenan Evren'e gelince bu durumun böyle olacağı dünden belliydi zaten. Bizleri kandırmaya çalışıyorlar akılları sıra…Hepsine; sözüm ona demokrasi adına devleti ''şamar oğlanı''na çeviren, tüm bu çirkin akıllara zarar oyunlarda parmağı olan hepsine söylenecek çok söz var -da efendilik bende kalsın… Yetimin ahı tutar, elbette ki bu ah'lar yerini bulacaktır bir gün…Birlikten kuvvet doğar-mış. Bir de birlik olbilsek…?!Sağlıcakla kal Cem, sen bu vatana lazımsın. Saygı ve sevgilerimle…

 4. türbanlı lez dedi ki:

  >burçç acar nerelerdeeeeeewow turkeyin gerçek yüzünü görmek için googleye takunya libidocusu yazın!amerikada fetoşu sünnetsizlere pazarlıcagına geri dönnnnnnnnn

 5. Anonymous dedi ki:

  >Bir çok giyim tarzını amaçları doğrultusunda kullanan insanlar mevcut. Herkesin bir tarafı ve bunu güzelce ifade etme hakkı var bu ülkede. Önemli olan tek doğru tarafı bulup örnek olmaktır. Doğruya erişince de ırk falan gözetmiyor zaten insan. İnsana insan gözüyle bakıyor çünkü. Hz. Muhammed'i, hz. Yusuf'u, hz. Yakub'u, Mevlana'yı ve nice hoşgörülü insanları tanıyor çünkü. Giyinirken de dikkat çekmemeyi, bu yüzden vücudunun dikkat çekici yerlerini sade bi biçimde kapatmayı gözetiyor o zaman. Dünyaya, ırkına, paraya, kariyere, ağaca, suya, dünyanın olan her şeye geçici gözüyle bakıyor. Ben başımı örtmeyen bir kızdım iki-üç güne kadar. Fakat kıyafetim hep başörtülü insanlarınki gibi oldu. Çünkü açıklık başkadır, çıplaklık başka. Yazın ortasında uzun ve bol giyinince, anlıyor çevreniz. 🙂 Eksikti aslında yaptığım, yolum bu kadar belliyken. Tamamladım.Üniversitede sınıfıma bu şekilde girişim bir arkadaşımı bile rahatsız etmedi. Çünkü ben kimseye aşağılayıcı gözlerle bakmadım. İslam hoşgörüsünü yaşamayı isteyen kimse de bakmaz… İnsanları aşağılamak benim peygamberimi incitir çünkü.Ayrıca bir zamanlar düşünce suçlusu olarak zindanlara şairlerini tıkan bir hükümet vardı diye Türk milleti bağnaz mıdır? Bir hata bir topluma maledilemez. Bu insanlığa yakışmaz çünkü.İsim konusunda da açıklama yapmak istiyorum. Çocuklarının isimlerini -Kur'an-ı Kerim'de geçiyor diye- Arapça isimler vermesin tabii insanlar. Aleyna, Kezban, Yasin, Furkan, Rahman, Elif gibi… Çünkü bazıları ekleri, bazıları çirkin sıfatları, bazıları Allah'ı ifade ediyor. Fakat Hasan, Hüseyin, Muhammed, Ali, Aişe, Fatıma, Hatice, Sümeyye gibi muhteşem insanların isimleri, İslam inancında ahirette önemli olduğu için verilir çocuklara.Keşke herkes mutluluğu bulabilse ama insan iradesi olan bir varlık. Mantığı, sevgisi, nefreti, istekleri olan bir varlık. Yolumuzu seçme hakkımız var şimdilik. Yine de yaratan yarattığını çöpe atmadı, başı boş ve yalnız bırakmadı çok şükür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: