>Tarih 29 Ekim 2020

>Van’daki bir ilköğretim okulunda başı açık kız öğrenci, mevzuata uymadığı gerekçesiyle sınıfa alınmadı. Ana babasına uyarı yazısı çekildi.  Tekrarı olursa, çocuğun devlet tarafından alıkonulup, cemaatlerin çatısı altına verileceği söylendi. Sınıftaki kapalı çocuklar, açık çocuğu çatal kaşıklarla protesto ettiler.


Gülhane Parkı’nda sevgilisiyle aşk yapan başörtüsüz genç kız, Takunya Libidocusu sitesine konu olur diye parkın güvenlik ekipleri tarafından apar topar uzaklaştırıldı.  Burada başın açık cilveleşemezsin dediklerini anlatan kız, ‘’biz sadece öpüşüyorduk, ne var ki bunda’’ deyiverdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip botoks yaptırdı. Yılların yorgunluğunu atabilmek için üçüncü havuzlu villasının temel atma törenine, devlet erkanı ve iş adamları katıldı. Temel atma rekortmeni Necmettin Erbakan iki yıl önce Cenab-ı Hakkın rahmetine havale olduğu için, kıdem sırasına göre ilk küreği eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül salladı.
Orman bakanlığının bekçilik işi için açtığı sınavlara altı yüz kırk sekiz bin kişi başvurdu. Bunlardan sadece 78 tanesi işe alındı. Geriye kalan altı yüz kırk yedi bin dokuz yüz yirmi ikisine, gidin Anıtkabir’e elinizi açıp dua edin, sonrada ‘’en az üç çocuk yapın’’  tavsiyesinde bulundular.

İlk tesettür olimpiyatları İzmir’de düzenlendi. Zemzem suyu ile karşılanan Yunan bayan yüzme takımı, mayo giydiği için yuhalandı. Bizim sıkmabaşlı voleybolcu kızlar İran’a set bile vermedi. Çok büyük zafer kazanıldı. Hakan Şükür’ü bayan futbol takımın başına antrenör yaptılar. ‘’Türbanla ringe çıkmam’’ diye tutturan, bir önceki olimpiyat şampiyonu kadın boksörümüzün ağzını gözünü patlattılar. Kızcağız ”ringe çıkmadan nakavt olan ilk boksör” unvanını aldı. Altın haramdır diye gümüş madalya dağıttılar.

Meclis kürsüsünde konuşan türbanlı milletin vekili göz yaşlarına hakim olamayarak, ‘’10 yıl önceki halimize bakıyorum da, çok yol kat ettik ha!..’’ dedi.  Alkışlar arasında yerine dönerken, diğer milletin vekili ile çatttt diye avuç avuca vuruştular.  Kadın milletin vekili çıkışta hayranlarının sevgi seli nedeniyle ezilme tehlikesi atlattı.

Ergenekon’da ilk tahliye dün gerçekleşti. Teğmen rütbesiyle zindana tıkılan Türk subayından özür dilenip, ‘’al kardeşim, bunca sene yanlışlıkla seni içerde tuttuk, işte yarbay rütben, idare et’’ denildi.

Atatürk posterleriyle Samsun’a çıkmaya çalışan bir avuç çılgın Türk’ü, güvenlik güçleri durdurdu. Yol çalışmasını bahane eden güçler; ‘’yolunuzu mu şaşırdınız lan, gidin Sinop’a çıkın’’ diyerek, gençlere otobüs terminaline kadar refakat ettiler.

Yeni Şafak ve Zaman gazetesi Ahmet Hakan’ı transfer edebilmek için kıyasıya kavgaya tutuştu. En sonunda Mustafa Balbay’a iş teklifi yapıldı. Dinci çevrelerde büyük tepki ve şaşkınlık hali var. Durum merakla bekleniyor. ‘’Bu işin içinde kesin mason parmağı var’’ diyenlerin sayısı oldukça fazla.

Apo, İmralı anılarını kitaplaştırdı. ‘’Devlet bana çok iyi baktı, bir kuş sütüm eksikti, ama keşke penceremin sinekliğini de kaldırsalardı’’ diyerek, yazdığı kitabı hayranlarına imzaladı. Kitabın girişinde Ahmet Altan bir teşekkür yazısı kaleme aldı. Sezen Aksu kitabın tanıtımına katkı olur diyerek, ”sahnelere veda turnesini” uzattı.

Çankaya’nın isminin Ezankaya oluşunun beşinci yılı büyük şenlik ve kutlamalarla gerçekleşti. Gece yapılan havai fişek gösterisinde meraklı bir İmamın sakalı tutuştu. 27 Mayıs günü dini bayram ilan edildi. Bayraklar o gün yarıya inecek!..

Osman Sınav altıncı Kürtçe dizisini çevirdi. Dizi Belçika, Almanya ve Kenya’da çok tutuldu.  Kurtlar vadisi’nin kadın oyuncusu Serpil Tamur ‘’ben rol gereği bile olsa başörtüsü takmam’’ diye ısrar edince, büyük yetenek Emine Şenlikoğlu’na oyunculuk teklifi yapıldı. Şimdi herkes bu bomba transferi konuşuyor.

İlk İslami sosyal ağ sitesi olan Facebook benzeri Yeşil Yüz, bir milyonuncu üyesine kavuştu. Facebook’un Yahudi kökenli patronu Mark Zuckerberg apar topar bir basın toplantısı düzenleyerek, ’’reytinglerimiz çok iyi, telaşlanacak bir durum yok. Türkiye’yi çok seviyorum’’ açıklaması yaptı.

Fethullah Gülen, ‘’Amerika benim ikinci vatanım’’ diyerek, Çin’e yerleşti. Çinlilerin Türkleştirilmesi için çok çalışacağını, 200 küsur mektep açarak bunu kanıtlayacağını ağlayarak savundu. İlk destek okyanus ötesi Başkanı’ndan geldi. Türban takan Çinli kadınların sayısında artış gözlemlendi. Türkleştirilme korkusuyla yaşayan Tibet halkı ise kabus içinde yaşıyor. Japonya beklemede!.. Kore ve Vietnam gelişmeleri yakından takip ediyor.

23 Nisanlara gönderme yapılarak, 29 Ekim 2020 sabahı İmam Hatipli bir öğrenciyi sembolik olarak Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturttular. Kafasında sarık ve takma sakalı ile kameralara sırıtan çocuk, Tutankamun edasıyla, duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Meclis başkanı ilk oturumda konuşurken, badem bıyığının altından hafifçe gülerek; ‘’10 yıl önce Türkiye’nin şeriat ülkesi olmayacağını anlatmaya çalışmıştık, kimse inanmamıştı’’ dedi.

29 Ekim 2020 sabahı Ankara’da bir annenin, yanında küçük oğluyla birlikte sessizce ağlayarak Atatürk’e yalvarırken, ‘’ Atam sen kalk n’olur, artık ben yatayım’’  dediği duyuldu!..

29 Ekim 2010
Cem Akkılıç

* * *


İlahlar bir kez gelir, sonrakiler ancak külah olabilir. C. A

* * *

Hakan Şükür’e medeniyeti kim öğretmeli?

Hakan Şükür efendi bize alınmış, Stadyum programından bir e-posta yollamış ve demiş ki; ”insanları sev biraz sev, ben öyle yapıyorum…” Bende bozuk ve imla hatalarıyla yolladığı yazısına cevaben şunu yazdım; dedim ki; eski eşine Fatiha okuttun mu?

Aynen e-postasını yayınlıyorum, imla bozukluğu ile birlikte; ”Salak fatih okunur okutulmaz hahaha salaaaaak imansiz gerzekali.”

Hakan efendinin Fethullah’a olan yakınlığını sağır sultan bile biliyor. Ehh ne diyelim, yolladığı mesajın içeriğine bakınca çok şaşırmadık.
Reklamlar

16 Responses to >Tarih 29 Ekim 2020

 1. Filiz dedi ki:

  >İçim acıdı… Resmen kanım dondu Cem… Adam gibi biri bu gidişata dur demezse zaten olacak olanlar da bunlar malesef… Yeter artık seyirci kaldığımız!…

 2. Anonymous dedi ki:

  >Ordunun, yargının durumu içler acısıysa, bertaraf edilmişse, o zaman ne orduya, ne yargıya umut bağlayacaksın. “Uzaklardan beyaz atlılar gelip beni aydınlığa çıkaracak” diye geceli gündüzlü ufukları da gözlemeyeceksin. Seni kurtarması için …yeni Atatürk’ler de beklemeyeceksin. Mustafa Kemal Atatürk sen olacaksın, sen… Samsun’a yeniden çıkacaksın..

 3. Anonymous dedi ki:

  >Yun YolliygBenim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini gerçe…ğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir.Atatürk-1926Bu sözler Genelkurmay arşivinde kayıtlıdır.

 4. Anonymous dedi ki:

  >Bu günlere gelişimizin adım, adım anlatımı; bir bakıma mizahla, izahı da benden olsun GÜLİSTANIN GÜLLERİ makamından…http://www.selmaerdal.com/?cat=17

 5. Anonymous dedi ki:

  >‎TÜRBAN adlı "şey" ile Başörtüsünü aynı kefeye koyup bize yutturmak isteyenler Türkiyenin % 60-70i Türbanlı deme cürretini bile gösterdiler..Yani sokakta-konserde-markette dolaşan bayanların % 70i Türbanlı imiş!!! Dün 1 günlüğüne ANKARAYA geldim…ATAM için…ANITKABİRİ gözü yaşlı gezdim…ATAMA iki karanfil bıraktım….ONBİNLERCE insan vardı..(toplam 200 bin olacak sanırım) Anıtkabir tıklım tıklımdı….Saatlerce dolaştık…ayrılmak istemedik…Giden varsa bilir…ONBİNLER İÇİNDE 5-10 (beş On ) tane TÜRBANLI ya vardı..ya yoktu…Hani % 70? Nerde bunlar? NEDEN sokakta-markette-konserde varda ANITKABİRDE "hep" YOKLAR ? CUMHURİYET Bayramımız Kutlu Olsun…Ceyda Atakan

 6. Anonymous dedi ki:

  >Atatürk bir insandı,ilah olarak görmenizi biraz yadırgadım.Yazı her zaman yaptığınız gibi akıl dolu ve şahane olmuş… Yakın geleceğin rontgen sonucu gibi…

 7. Cem Akkilic dedi ki:

  >Teşekkür ederim. Umalım ki ülkemizin yakın geleceği yazımda anlattığım gibi bir felaketle sonuçlanmaz.İlah konusuna gelince; bu ülkede Hakan Şükür’ü bile ilah yapmadılar mı?

 8. Anonymous dedi ki:

  >hakan sukur efendi, kimin imanli kimin imansiz.. kimin cok imanli kimin az imanli oldugunu nereden biliyorsun sen…??? islam dininin temel inanc esaslarina gore… imanin kimde oldugu ve kimlerin gercek takva sahibi oldugu sadece …Allah`in tekelindedir..sadece Allah`in yetkisinde olan bu yetkiyi hakan sukur yalakasi hangi curet ile gasp ediyor ve Allah`in elinden bu yetkiyi alarak insanlara imansiz diyebiliyor.. ???kaldi ki insanlara imansiz diyenlerin, dolayli yolla aslinda kendini Allah`in yerine koymasi sebebi ile dinden cikacaklarina dair bilgilerde mevcuttur..gerizekali saban sukur.. dindarlik show`u yapmadan once islam dinini dogru durust ogren.. zaten gercek islami bilsen boyle ibnelikler yapamazdin.. fettullah orgutu olmasaydi yillarca futbol oynayamazdin.. torpil ile futbol oynayarak kimbilir kimlerin haklarini da gasp ettin..??? gizlice cevirdigin entrikalar ile kimbilir kimlerin futbol hayatlarini bittirdin sen..??? kul hakki yemek muslumanim diyene yakisiyor mu..???

 9. Cem Akkilic dedi ki:

  >Çıkartın kasetleri Hakan efendinin Galatasaray'a gelmeden bir yıl önce oynanan Bursa-G.S maçını dikkatle izleyin. Hakan Şükür efendinin o maçta nasıl bir futbol sergileyip Galatasaray'a yaranmak için neler yaptığını çıplak gözle görün.Var mısın birlikte izleyelim mi Fethullahçı Hakan…Hakan bana hakaret etmiştir. Bunu e-posta yoluyla yapmıştır. Belgelidir, kanıtlıdır. Çıkartır gösteririm yazıları. Ama bunu onun aşırı cehaletine ve almış olduğu Amerikan tabanlı dini eğitime veriyorum.

 10. Anonymous dedi ki:

  >Çok güzel bir eleştiri yazısı, hiciv anlatımı çok iyi ve okurken insan sonu nasıl bitecek diye merak ediyor. Açıkçası yazıyı sırf bu nedenle hızlı okudum. Ve tekrar tekrar okudum.Ancak asıl merak ettiğimiz gerçekten Türkiye 2020 yılında anlatılan tablo gibi olacak mı?Şeytanın bile aklına gelmeyecek derecede ustaca bir anlatım olmuş. Teşekkür ediyoruz Cem Akkılıç. Başarılarının devamını diliyorum.Nezih Yaman

 11. din dedi ki:

  >Açıkcası Hakan şükür konusunda bir yorum bulunamam. Televizyon aracılığı ile gördüğüm kadarıyla kötü bir Türkçesi yok. Ama yazım hatası kralı olduğu kesin. Hakan şükür'ün feto gülo ile yakınlığı herkes tarafından bilinir. Ama vatan bölücü,düşman biri değildir.

 12. Anonymous dedi ki:

  >Teşekkürler Cem Akkılıç'a… Son derece etkili bir yazı olmuş. Ne olursa olsun ülkemizi yobazlara teslim etmeyeceğiz… Nazan

 13. Anonymous dedi ki:

  >Var gücümüzle C.H.P'yi 1. parti yapmak zorundayız. Şimdilik tek çözüm bu görünüyor yoksa 2020 gerçek olabilir arkadaşlar.Nedret Oktay

 14. mert dedi ki:

  >işte gelecek karsımıza sunulmus bu gıdısata bı dur demenın zamanı geldı arkadaslar 8 sene basbakan olmak ne demek ya dıle kolay bu saltanata bı dur demek bızım elımızde bız ATATÜRK ün cocukları ısek artık bu gıdısatı durdurmak ıcın elımızden gelenı yapmalıyız kendımız için değil gelecek nesıller için geç olmadan başkaldırmalıyız

 15. >turk gencligi birinci vazifen turk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve mudafa etmektir,muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur,sevgili cem arkadasim cok guzel bir hayal yazisi turk gencligi bu hayali kurmaya bile izin vermez,bence bu pasifler dinsizler bunu genclerimiz sayesinde tekmeyi giclarina yiyecekler,ama malasef rte esbaskani oldugu ortadogu yeni haritasi yoluna devam ediyor,zengin libya halki bile amerikanin ve israilin kabile seflerinin hepsine koltuk vaadi ile ic savas cikmistir bunun amaci bop,un yol almasidir yani 2020 de tyurkiye bu sekilde birakmayi dusunmuyorlar secimde giclarina tekme atmazsak ic savas cikmazsa eyaletlestirme olacak ve bop bizde sonlanacak allah sonunu hayira getire ozgurluk ve aydinlik dolu gunler dilerim,

 16. >Yine harika bir yazı Cem bey. Teşekkürler. İnanın ailece takip ediyoruz sitelerinizi. Yobazları iyi pataklıyorsunuz. :)):)Facebook profili olan arkadaşlar eklesin beni lütfen.https://www.facebook.com/rengin.kasimpati.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: