>Şeytanın koynunda…

>Kaskatı kesilmişti duydukları karşısında. Hayal kırıklığı değildi belki ama, yaşadığı aşk ile şimdi duyduğu öfke arasında sıkışıp kalmıştı. Bütün olup bitenlere bir açıklama getirmeye çalıştı. Aynada ona bakan yüz, onun yüzü olmaktan çıkmıştı. Gülümsedi ve kahkaha attı. Upuzun koridorda gülen adamı dinlediler bir süre. Neler olduğunu kimseler anlayamayacaktı.

Loş ışıkta ki barın etrafında dolanan kız, plağın arka yüzünü çevirdi ve; ‘’tenin ruhuna sarılamadıysa, kadehindeki son damlayı bitir ve çek git buradan’’ dedi sessizce.

Arzular bir hayal, sevdalar geçici bir mevsimdi Arzu Başarıcı sokağında. Fırtına dindi, ılık esintide inceden bir yağmur çiseledi. Islak caddeyi hayaletler ve cadalozlar doldurdu o anda. Titrek adımlarına eşlik eden müziğin sesi geliyordu hala. Gerçek olmadığı kadar yalanda değildi bütün bunlar. Kapkaranlık gece gündüze döndü.

Aşkın o kendine özgü tutkulu dünyasında aradığı şeyin adını koymaya çabaladı. Alfabe de ki bütün harfleri yokladı, yerlerini değiştirdi. Üzerine bir tutam virgül, ünlem, nokta ekledi. En sona koca koca soru işaretleri sıraladı. Bir türlü bulamadı, bulunamadı… Öykü ne başladı, ne de yarım kaldı… Gündüzü geceye döndü. Zihnini ürkütücü karanlık kapladı.

Sokağın sonundaki kırık ve yalnız kalpler orkestrası aniden sustu. Spotlar yandı. Sessiz film bitti. Perde kapandı, tekrar açıldı. Aslında bu, küçük sahnedeki oyunun sonuydu. Başı var mıydı, yok muydu? Bir erkek çocuğu bütün bunları şaşkınlıkla izledi.

Tek kişilik oyunun kahramanı kadın usulca öne doğru ilerdi, etrafı süzdü ve onu ayakta, ağır ritimlerle alkışlayan adamın gözlerine bakarak son sözlerini söyledi.

‘’Şeytanın koynunda uyumak her zaman eğlencelidir.’’

Bitti.

Cem Akkılıç

24 Şubat 2010

Aşk bir sanattır. Bu sanatın içinde sanatçılar ve dublörler vardır. Sahnedeki perde kapandığında ayak seslerini duyarsın.

C.A

Yazmayı seven biri bana neden nazlanır? İstersen sabaha kadar yazabilirsin, yok olmaz dersen bilemem…

Ama şeytanı uyandırırsan onunla ilgilenmelisin… Sesimi duymak istiyorsan yanlış zamanlama, ahali taklada ve onun uyanmasını istemem.

Arzu Başarıcı

Gülüp geçeriz…

.

Reklamlar

One Response to >Şeytanın koynunda…

  1. Anonymous dedi ki:

    >"İnsanlar aldatmada o kadar ustalaşmışlar ki, şeytanın (bu konudaki) şöhretinin geçmişi (bile) unutulmuştur."Nabi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: