>Biraz namuslu olun!

>

Son zamanlarda Türk Silahlı Kuvvetlerini karalamak, çamur atıp saldırmak pek moda oldu.


Hangi Türk Silahlı Kuvvetlerini?


Hani şu; akşamları gaz çıkarta çıkarta rahatça uyumamız için sınırlarda canını dişine takıp, nöbet bekleyen ve Laik Cumhuriyetin yegane bekçisi olan Türk Silahlı Kuvvetlerini!


Bazı arkadaşlar blog açıyor, bazıları forumlarda yazıyor. Aynen yandaş medyadaki zonta takımından abileri gibi. Hiç farkları yok. Efendim neymiş; onlar TSK’yı kötülemiyormuş, eleştiriyormuş! Bir de pişkince ‘’eleştiriyoruz ne var bunda’ diyerek yüzsüzce çemkiriyorlar.


Bizlerde afiyetle yiyoruz tabi…


Eleştirmek bahane, salladıkları terane


Bakın, aslında bu kalemşor takımının derdi çok başka tabi. Geçmişe, ta Kurtuluş Savaşına dayanan köklü bir kuyruk acıları var. Bitmez tükenmez derecede asker alerjilerinin asıl sebebi; İstiklal Mahkemelerinin kararları ve uygulamaları. Bugün istiyorlar ki; Ordu gitsin, derebeylikler gelsin, Yeniçeri dirilsin. Toprak ağaları, aşiret reisleri kendi düdüğünü öttürsün. Kısacası batının aydınlığına değil, doğunun karanlığına gömülelim.


İslam topraklarında asker eliyle kurulmuş tek medeni ülke olmamızı bir türlü içlerine sindirip, hazmedemiyorlar. Bütün ”karın ağrılarının” tek kaynağı bu. Amaçları mazlum edebiyatı yaparak, YAŞ kararlarıyla Ordu’dan sepet havası alıp, şutlanan dincilerin sözcüsü olmak.


Yahu, sen kimsin ki bu ülkenin en güvenilen köklü kuruluşuna dil uzatıyorsun. Önce kendi kapının önünü temizle. Askeri akademiyi mi bitirdin? Baban Albaydı da her akşam seni dizlerine alıp, kışlada ki aksaklıklarımı anlatıyordu? Askerde çavuşundan tokat mı yedin? Az yemişsin. Ben olsam falakaya yatırır, üzerine bir de ıslatıp ıslatıp bahçe hortumuyla bir araba döver, kafa atardım. Göz kapaklarını GATA’da açardın.


Siz artık bırakın bu bit yavruluğunu da, biraz namuslu olun! ‘’Biz bu ülkede din ve devlet işlerinin ayrı yürütülmesini istemiyoruz, Ordu bize en büyük engeldir. Bu nedenle askere tümden gıcık kapıyoruz’deyiverin.


Yani salyalar akıttığınız ağzınızdan baklayı çıkartın ki, millet delikanlı olduğunuzu anlasın.


Çünkü yazdıklarınızı okuyup, niyetinizi anlayanlar sizlere kaba etleriyle gülüyorlar.


Cem Akkılıç

30 Kasım 2009

Yazıyla alakalı eski yazılarımdan seçtiklerim;

Atatürk’te bir subay değil miydi?

Atalarınıza binin, gidiyoruzDönek medya üzerine dipnot:Ertuğrul Özkök dünkü (29.11.2009) yazısında Saidi Nursi’nin sinema zevkinden ve entelektüel oluşundan uzun uzadıya söz etti. Zaman gazetesinin reklamını yaptı. Özellikle son iki yıldır beni hiç şaşırtmıyor kendisi. Herhalde Doğan grubuna verilen mali cezaları biraz olsun hafifletebilmek ve Tayyip’e şirin gözükmek için yapıyor tüm bu manevraları.Ertuğrul’un misyonu bu işte… Bakarsınız Bediüzzaman’dan bir talimat geliverir, Hürriyet gazetesinden pırrrr diye uçuverir Zaman’a. Olmaz demeyin, olur mu olur. Vizyon meselesidir bu işler.


Reklamlar

One Response to >Biraz namuslu olun!

  1. Anonymous dedi ki:

    >Saltana dur deyin !!!Gülden..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: