>wowturkey.com

>

Başlık;

‘Güç ile Global Sermaye arasındaki savaş’ mı Atatürk’ü kötülemek mi?


Başlığı okuduğunuzda wowturkey.com da gerçekten önemli bir şey tartışılıyor sanıyorsunuz. Ancak sitenin sahibi B mesajlar arasında açıkça Atatürk’ü kötülüyor. Atatürk’ün gücünün eninde sonunda yenilgiye uğrayacağını ima ediyor. Şimdi noktası virgülüne dokunmadan mesajına bakalım;

‘Bu başlık neredeyse bir sene önce açılmıştı. Bu bir sene içinde dünyadaki dengeler kimin lehine gelişti dersiniz? Güç mü kazanıyor, sermaye mi? Zannediyorum Irak’ta ikisi de kaybetti, kaos kazandı Türkiye’de durum nedir? Türkiye bir “güç” ülkesi midir, “sermaye” ülkesi midir? Bence Türkiye, Cumhuriyet tarihi boyunca bir güç ülkesi oldu, Atatürk’ün planı bu şekilde görünüyor. Turgut Özal ile başlayan küresel sermaye atağı ülkemizde başarılı oluyor mu? Osmanlı imparatorluğunun sonu da “güç”ün bir yenilgisi değil miydi?’Mesaj 29 Ocak 2007 de yazılmış. Hesapta Irak filan tartışılıyor ya da sanki gerçekten konu Irak’mış gibi gelebiliyor başlıktaki birçok mesajı okuduğunuzda. ‘Atatürk’ün planı bu şekilde görünüyor’ derken Osmanlının yenilgisiyle bağdaştırıyor. Mesajı çok dikkatli okuyun! Anlayacaksınız.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=24980&start=0

* * *

Ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk‘e ve ailesine açıkça hakaret ediyorlar. Yobazlar, ilgili başlıkta bütün kinlerini kusmuşlar. Ancak her zaman olduğu gibi, bu Cumhuriyet düşmanı soysuz asalaklar, yurt dışından zehir saçıyorlar. Şimdi vereceğim bir kaç ekran görüntüsünde gerçekleri hayret ederek okuyacaksınız.

Sayfa 124.

Teoman nikni süzme yobaz, dilini tutamadığını yazmış!

Aynı kişi hakaretlerine devam ediyor.

WOWTURKEY SİTESİNDE NELER OLUYOR!

WowTurkey site denetçisi ve sitenin sahibi B hükümeti nasıl yağlayacağını bilemiyor, yalakalığın bin bir türlüsünü yapıyor. Geçenlerde bir üye, bir denetçinin hükümet propagandası yapar gibi yorum yapmasından söz etmişti. Tabi denetçi B den cevap gelmekte gecikmedi, biz burada hükümetin adını bile zikretmiyoruz elbette siyasi görüşlerimiz olacak bizimde.’ diyerek aklınca çocuk kandırmaya çalıştı. Hükümeti yağladık dan sonra ismini vermişsin vermemişsin ne olacak ki? Bu arada tepki gösteren üyenin yazıları hemen sansür edildi. Bunun gibi yüzlerce örnek var wowturkey sitesinde.

Bu sanal şahış en son terör konusunda generalleri beceriksizlikle suçlayarak orduya da dil uzattı. Hatta orduevlerinin gereksiz oluşundan söz etti. Aklı salim bir üye ‘başbakan istediği mekanlarda kalabiliyor hakkı olduğu için, bir Türk subayınında ordu evinde kalabilmesi neden sizi rahatsız ediyor’ diye cevap yazdı ve hemen eksi puan verildi üyeye. O üye işin üzerine biraz daha gitmiş olsaydı, ya sansür edilecekti ya da siteden atılacaktı.

* * *

Şortla namaz kılan Din baronu

Flash Flash Flash Flash Flash* * *

NE YÜZÜNÜ GÖREN VAR, NE DE SOYADINI BİLEN!

Sitenin sahibi bu kişiye dikkat ettim sürekli aynı avatarı (yüz fotoğrafı) kullanıyor ve sitede her üye ve denetçi çarşaf çarşaf kendi fotolarını yayınlarken bu zatın hiç başka fotoğrafı yok. Hemen hemen her ay buluşan, sosyal etkinlik düzenleyen, ulaştırma konularında yetkililerle toplantılar (İDO,İETT gibi) yapan, ramazanda iftar yemekleri düzenleyen forum üyeleri ve denetçileri arasında bu kişinin hiç katılımı yok. Ne kadar ilginç değil mi? Hatta yüzlerce üyenin birlikte çekilmiş fotoğrafını yayınlayan site denetçileriyle, bu muhteremi aralarında gösteren bir fotoğrafı dahi yok. ‘Sen wowturkey.comun sahibisin, seninle yıllardır o kadar diyolog kuruyoruz sanal ortamda ama sen bizim sık sık düzenlediğimiz toplantılardan bir tanesine bile katılmadın, hayrola? diye soracak bir üye çıkmıyor. Zaten böyle bir soru yöneltilse anında silinir böyle bir mesaj. Herkes onu sitenin diktatör sahibi B olarak tanıyor ve ne yüzünü gören var ne de soyadını bilen. Bir takım yerlerden destek görüyor ve açıkca propaganda yapıyor. Kendisi, internette bir ilki gerçekleştiriyoruz ve gerçek fotomuzu kullanıp gerçek isimlerimizi ve soyadlarımızı kullanıyoruz derken (foruma üye olurken bu slogan çıkıyor), kendisi soyadını bile yazmıyor ve kendi koymuş olduğu kurala kendisi uymuyor. Siz bir doğa fotografı için siteye girdiğinizde önce hiç bir şeyden haberdar olmuyorsunuz. Site, Türkiye’nin tanıtımını yapıyor gibi geliyor size. Aklınca Türkiye de güzel şeylerde olmuyor mu? felsefesiyle hareket eden bu zat, bol bol hükümetin politikalarını yağlıyor. Örneğin siz, hükümetin zamları konusunda bir yazı yazdığınızda hemen eksi puan alıyorsunuz sitede. Ve yazdıklarınız ya hemen siliniyor ya da belli bir süre sonra buharlaşıyor. Amaç gerçekleri ortadan kaldırıp, yanlış haberlerle propaganda yapmak.

Elektrik zamları konusunda da aynı şeyler yapıldı forumda. Elektriğe 4 yıl zam yapmayan AKP‘nin bir anda yüzde 20ye varan zammı bile masum gösterilmeye çalışıldı site sahibi B tarafından. İnsanları yanıltmak için saçma sapan aslı olmayan belgeler yayınladı. Ama her zaman olduğu gibi şu yazıya da cevap veremedi;

Türkiye’de yıllardır elektriğe zam gelir. Hafızası iyi olanlar bilir, AKP’den önce elektrik zamları senede iki defa, 6 ayda bir düzenli olarak yapılırdı (hafızası kötü olanlar bu yazılara inanmıyorlarsa küçük bir araştırma yapsınlar) ve bu zamlar yüzde biri taş çatlasın bir buçuğu geçmezdi. İktidar partisi, zam yapmadığı 4 yılın acısını işte böylece yüzde yirmiyle çıkartmış oldu. Toplayın, çıkartın hatta kare kökünü alın hesap ortaya çıkacaktır. Bunun için matematik profesörü olmaya gerek yok. Zamlar normal akışında gitmiş olsaydı, yani AKP iktidar olmadan önceki gibi aralıklarla yapılsaydı, zaten bugünkü rakamlara ulaşılacaktı elektrik ücretlerinde. Hükümet bu tarihi zamla, kaşığıyla verip sapıyla çıkartmış oldu vatandaşın cebinden. Bunun için AKP’ye övgüler düzmek propogandadan başka bir şey değildir. Şimdi kendi forumunda AKP’ye övgüler düzen forum sahibi B, bu yazılara cevap veremeyip, AKP’ye, ‘YILLARDIR ELEKTRİĞE ZAM YAPMADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER’ başlığı açıp zamların sebeplerini saptırıyor. Konuyla bağlantılı diğer yazılarım

SİTEDE REZALET ALDI BAŞINI GİDİYOR.

HÜRRİYET GAZETESİNİN OYUNU başlıklı tartışmalara bir göz atalım. Gazete çocukların oynayacağı bir oyun veriyor okurlarına ve oyundaki Türkiye haritası ile ilgili bir problem tartışılıyor. Oyun Avrupa haritasında oynanan bir çocuk oyunu sanırım. (Hürriyet gazetesini ben de eleştiriyorum ve bir yıldır okumama kararı aldım. Sevdiğim bir kaç yazarı internetten takip ediyorum) Şimdi tekrar dönelim konumuza. Daha önce ki diyaloglarda olduğu gibi site katılımcılarının yazılarına dokunmuyor, noktası, virgülüne yayınlıyorum. Bu yazılarda ki bazı ufak tefek yazım kuralı hataları da elbette buraya da yansıyor. Ama ben hiç bir yazıyı değiştirmeden yayınlıyorum. Site sahibi B’nin, işine gelmeyen birçok yazı ya hemen ya da daha sonra kaldırılıyor. Onuncu köy’de sitenin linklerini yayınlamıyorum. (kirliliğe gerek yok)Ancak siz siteye gidip başlıklarda aratırsanız ve eğer yazılanlar site sahibi B‘nin gazabına uğramamışsa, diyalogları orada da görebilirsiniz.

Evet, Hürriyet gazetesinin oyunu başlıklı tartışmaların can alıcı bölümleri;

Tarih 27 Şubat 2008

Yazan üye A.A

‘Başlık “Hürriyet Gazetesi’nin Oyunu” diye açılmış. Sanki Oyunu Hürriyet Gazetesi özel olarak yaptırmış ve bu gazetenin bir bölücülük faaliyetine hizmet ettiği belirtilmiş gibi anladım. Bu konuyla ilgili ve wowturkey.com sitesinin genel gidişatı ile ilgili birkaç şey yazmak istiyorum. Eskiden bu sitede çok düzeyli bir tartışma ortamı vardı. Yazılar sanki gazetedeki bir köşeye yazlıyormuş gibi özenle yazılıyordu. Sonra ne olduysa mevcut iktidar yandaşlığı giderek arttı. Bunda bir anormallik yok çünkü halkın yarısı bu partiye oy verdi. Doğal alarak sempatizanı da arttı. Dikkat ettiğim husus ise sanki bu iktidarın yaptığı her şey doğruymuşcasına yapılan eleştiriler bile kınanıyor. Eksi puanla falan dolduruluyor. Yaa bu puan şikayeti değil umrumda bile değil puan falan. Gelelim Hürriyet ve Doğan medya grubuna. Bildiğiniz gibi Doğan grubu AKP iktidarıyla ters düştü. Sürekli açıklarını yakalamak için uğraşıyor. Bu normal Doğan Grubu her dönem bu tarz şeyler yapar. Şunu da söyleyeyim Hürriyet benim gözümde neyse Zaman’da gözümde aynıdır. Unutmamak lazım ki Zaman’da bir cemaat gazetesidir.’

M.K cevap yazıyor. Her zaman olduğu gibi bu kişi belli ki sitenin sahibi B’nin tetikçisi ya da diğer kullandığı nick.

Hürriyet zaten milli ve manevi değerlerimize saldıran, benimsemeyen bir gazetecilik anlayışında. Kurum olarak kimler etkin hürriyette. 1-Aydın Doğan merkezli kapitalist, tusiadçı tayfa 2-Sol yazarlar 3-Laikçiliğe ayet gibi inanan dogmacılar 4-Baytaşi tarikatı üyeleri 5-Moon tarikatçıları 6-Musevi lobisinin uzantıları 7-AB lobilerinin kulları 8-Birazda askeri ve sivil bürokrasinin etkisinde..

A.A cevap veriyor;‘Diyelim bu yazdığın uzantılar var. En azından TÜSİAD ve Sol Yazarlar zaten sakladıkları birşey değil. Ama Zaman Gazetesi direk olarak bir cemaat gazetesi. Neyse ben zaten Hürriyet’i savunmuyorum. Her gazeteyi okuduğum gibi onu da okurum.İçinde değer verdiğim yazarlar var. Benim üstteki yazıyı yazmamdaki amaç Hürriyet’e tü kaka yaparken Zaman gazetesine sütten çıkmış akkaşık gibi göstermek bana tuhaf geliyor sadece… Yani Hürriyet’i savuduğumdan değil.’

Evet her şey çok açık. İlginçtir WOWTURKEY de tartışmalar yüzlerce sayfa tutarken bu konu kilitleniyor. Belli ki sitenin sahibi B, Zaman gazetesi hakkında uzayacağı belli olan bir tartışmayı hemen kesiyor. Gazetenin gerçekleri ortaya çıkacak diye çekiniyor.

Şimdi bu son diyaloglar 27 Şubat 2008 de gerçekleşti. Merakla bekliyorum A.A isimli üyenin yazıları ne zaman buharlaştırılacak diye. Konu, söylediğim gibi hemen kilitlenmiş.

27 Şubat 2008

* * * * *

Hiç yanılmıyorum A.A isimli üyenin son mesajı buharlaştırıldı. Gerçek yüzleri iyice ortaya dökülüyor. Zaman gazetesini sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermek bana tuhaf geliyor diyen üyenin mesajı silinmiş. Şimdi sorsanız neden silindi diye, size hemen şunu söylerler, wowturkey sitesinde kurum ve kuruluşlara karşı sert mesajlar yazmak yasaktır. Ama gelin görün ki site sahibi B Türk ordusunun generallerini bile beceriksizlikle şuçlaya biliyor. Hem ayrıca A.A isimli üyenin mesajlarında bir hakaret yoktu ki? Ama bunların kör zihniyeti, gerçekleri hakaret olarak algılıyor. Gerçekleri suratlarına tokat gibi vurduğunuzda fırdöndü gibi kıvırıyorlar. Hürriyet gazetesini savunmadığım halde söylüyorum, Zaman’a yapılan eleştiriler siteden siliniyorken, Hürriyet’e bir ana avrat düz gitmedikleri kalıyor. Gerçekler ortada, iktidara yalakalık, yeşil sermayeye yalakalık, cemaat gazetesine yalakalık. Acaba site sahibi B bu saydıklarımın içinden hangisinden nemalanıyor? Hangisinden güç alıyor? Ya da hepsinden mi?

28Şubat 2008

*****

WOWTURKEY SİTESİNDEN BİR BAŞKA DİYALOG

Tarih 0cak 2008

Başlık;

ÜLKER GODİVA ÇİKOLATAYI SATIN ALDI.Tartışmalarda bu noktada başlıyor forumda.

Noktası, virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyorum.Bir vatandaş düşüncelerini şöyle yansıtmış; godiva lezzetinden uzak kalmak zor olcak…ama nasil ki yillardir bir tane ulker urunune bir kurus harcamadimsa, godiva da harcamam… cikolata likorleri superdi…ickiye biraz duskun oldugumdan guzel kokteyllerde kullanirdim…ozellikle de beyaz cikolata likorunu… buraya kadarmis demek… Bu mesaj üzerine kişi eksi puan almış.

Şimdi site denetçisi ve sitenin sahib B soruyor niçin ÜLKER’in sevilmediğini; üslubuna dikkat edin, fanatik ve sanki ağzından salyaları akıyor sakallarına.

B: Kişi;

Ülker ürünleri kalitesiz mi geliyor? Ülker’de çalışırken işten mi çıkarıldınız? Akrabalarınızdan birine Ülker kamyonu mu çarptı? Ü harfini yazmaktan hoşlanmadığınız için midir? Nedir?Hemen cevaplıyorum site denetçisinin sorularını;

-Bunların hiçbirisi değil ! Ülker yeşil sermayenin uzantısı olduğu için sevmiyorum. Özellikle Almanya ve Hollanda’da gurbetçi vatandaşların yeşil sermayeden neler çektikleri ortada. Ailenizde bir yakınınız var mı yurtdışında yaşayan?İsterseniz onlara bir sorun size anlatırlar bu sermayelerin iç yüzünü.Akrabanız yoksa biraz araştırın. Bir hafta öncede yeşil sermayenin büyüklerinden Yimpaş’ın başkanı hapsi boyladı.NEDEN? Evet Ülker’i sevmiyoruz. Sırf yeşil sermaye olduğu için ve ürünlerinin kalitesiz olduğu için sevmiyoruz. Bu arada Ülker ülkemizde niçin matbaa kurmuyor da Azerbaycan da kuruyor? Çünkü orada işçi maliyetleri çok daha ucuz ve vergi kanunları çok daha laçka olduğu için.

Bu yazım üzerine C kişi cevap yazıyor; belli ki bu C kişi site sahibinin tetikçisi ya da şakşakcısı. (Site sahibi B nin işine gelmeyen üyelere eksi puan vermek için kullandığı diyer nickide olabilir bu C kişi) Dikkat edin yazdıklarımın hiç birini yalanlayamıyor ve kıvırtıyorlar.

C Kişi iyice zırvalıyor;Yeşil, kırmızı, sarı, bütün işverenler aynıdır. Kendinden başkasını düşünmez. Gominist miyim ne? Ancak gazlı içecek kullanıyor olsaydım, yerli malı diye Colaturka içerdim. Yeşil, kırmızı, sarı değişmez. Faşist miyim ne?Bu kişiye de gerekli cevabı yapıştırıyorum hemen canlı forumda.

-Ne Goministsin ne Faşist!

Bütün işverenler aynı değildir! Kimisi Devleti dolandırır,kimisi çalışanını, kimiside birikim yapmış zavallı gurbetçi vatandaşı.

Ne Goministsin ne Faşist!

Biliyormusun Cola Turka nın hammaddesinin yurt dışından dolarla geldiğini! Biliyormusun Cola Turka nın eski iflas etmiş RC Colanın kurulu tezğahlarında üretildiğini.

Şimdi biliyorsun.

Sitenin sahibi B, Ülker’in özellikle futbol takımlarına sponsor olarak büyük yatırım yaptığını ve Türk sporuna hizmet ettiğini iddia etti. Fakat şu soruya nedense cevap veremedi. ‘Ülker futbola kara kaşı kara gözü için girmedi. Sponsor olduğu takımların statların da kendi ürünleri satılıyor ve takımlara kazandırdığı futbolcuların satışından tamamen Ülker sorumlu. Örneğin Beşiktaş’a alınan Delgado’nun satışından elde edilecek gelir direkt olarak Ülker’in cebine girecek ve Beşiktaş’a da bir kutu kremalı bisküvi verecekler.Ülker madem ki bu kadar spora meraklı, niçin Atletizm, Dağcılık, Yüzme vs gibi sporlara sponsor olmuyor? Ben size söyleyim tahmin ettiğiniz durumu, çünkü diğer spor branşlarında ekmek! yok da onun için. Şimdi, Ülker Türk sporuna hizmet ediyor diyen site sahibinin niçin soruya cevap veremediğini ve forumda bu yazılara niçin sansür uyguladığını anlamış olduk.

Evet yeşil sermayeyi nasıl yağlayacağını bilemeyen ve çırpınıp duran bu site sahibi, işte bu gerçeklere cevap veremiyor ve her zaman olduğu gibi kıvırtıyor.

Önemli Not:

ÜLKER ürünleri Türk ordusunda ambargoludur ve hiçbir şekilde ordu kantinlerinde satılmamaktadır.

Hatırlattığı için sevgili Tayfun’a teşekkürler.

* * * *

YEŞİL SERMAYELER


* * * *Bu görmüş olduğunuz kullanıcı fotoğrafı wowturkey.com sitesinden. Sitenin kurallarından birisi de, nereden kısmına doğru yanıtlar verilmesi. Bunun için size çok rica ediyorlar. Binlerce üye de o kısıma şehir ve ya ilçe ismi yazıyor doğal olarak. Doğrudur yanlıştır ama sonuçta şehir ve ya ilçe ismi yazılıyor o bölüme. Zaten amaçlanan bu. Hatta bu kurala uymayanların avatarında nereden kısmının site tarafından silineceği uyarısını yapıyorlar. Siteye üye olmak istediğinizde ”İçimiz Türkiye sevgisiyle dolu” sloganıyla karşılanıyorsunuz. Peki Türkiye de, yukarıda nereden kısmında yazdığı gibi bir il, ilçe, kasaba, köy ya da mahalle var mı? Ya da başka bir üye hıristiyan ya da şaman olduğunu yazmış olsa ne olurdu? Bu sitede binlerce kişi var. Elbette aralarında çok düzgün, siyaseti yozlaştırmayan, dinini kendi içinde yaşayan üye ve denetçilerde var. Ancak site sahibi öylesine bir sistem ve belirli bir kadro kurmuş ki, birçok üye ve hatta denetçi bunlardan uzak duruyor.

İşte yobazlar topluluğu bir siteden çarpıcı başlıkları sundum. Her şey kanıtlı ve belgelidir. Sahibi Amerika’ya kaçmış ve bunu herkesten gizlemektedir. Bunun sebebini sormaya kalkışanlar, aynen Atatürk’e ve Türk Silahlı Kuvvetlerine dair doğruları ve övgüleri yazanlar gibi siteden kovulmaktadırlar.Cem Akkılıç

Ocak 2008

Google

* * * *

Burç Acar Nerelerdesin?

Haberin devamı için;


Cevap ver kovboy

wow köşeye sıkıştı

Wowturkeyden Cumhuriyete karalamaReklamlar

3 Responses to >wowturkey.com

  1. Anonymous dedi ki:

    >wowturkey.com u mükemmel analiz etmişsiniz cem bey ve sonuna kadar söylediklerinizin arkasındayım.. size yardımcı olmak isterim

  2. Cem Akkilic dedi ki:

    >Teşekkür ederim. Bilgi sahibi olduğunuzda mutlaka kontak kuralım.

  3. Anonymous dedi ki:

    >Özellikle Orhan Kınık ve Doğukan isminde 2 hain var sitede. wowturkey sizinde yazılarınızda söz ettiğiniz gibi fethullah gülen ve tayfasından besleniyor. ancak son zamanlarda iyice çıkmaza girdiler ve her tarafı reklamla kapladılar. Site yavaş yavaş yokuş aşağıya gidiyor. insanlar gerçekleri anladılar. doğukan isimli şerefsiz resmen Atatürk'e hakaretler ediyor ve nazikçe cevap veren Kemalist üyeler ya siteden kovuluyor ya da mesajlar siliniyor. wowturkey islami kuklaların sitesidir. Analizleriniz çok değerli ve herkese yolluyorum. Teşekkürler cesur yazılarınız için Cem Akkılıç. Özgür Saban

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: